Międzynarodowa konferencja naukowa HumanTech Summit organizowana przez Centrum HumanTech Uniwersytetu SWPS prezentuje najnowszą wiedzę z zakresu relacji człowiek – technologia.
Podczas wydarzenia omówimy szereg zagadnień związanych z nowoczesnymi technologiami – od sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej, przez rzeczywistość wirtualną (VR) i metawersum po robotykę, cyborgizację i internet rzeczy. Będziemy dyskutować na temat roli nowych technologii w edukacji, medycynie i sztuce, ale także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ich wszechobecność.
Do udziału w konferencji zaprosiliśmy czołowych naukowców z całego świata zajmujących się problematyką interakcji człowieka z technologią, którzy przedstawią wyniki prowadzonych przez siebie badań.
Podczas sesji poświęconej wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości umożliwimy uczestnikom doświadczenie rozwiązań VR/AR, które znajdują zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach – od medycyny po sztukę.
W trakcie konferencji odbędzie się hackathon. Zapisy już trwają!
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu HumanTech Meetings, który stanowi forum wymiany myśli naukowców i specjalistów z branży technologicznej z Polski i zagranicy. Do tej pory zorganizowaliśmy 18 spotkań HTM w formie webinarów. HumanTech Summit to jedna z dwóch konferencji offline organizowanych w ramach projektu.
Prelekcje będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku
Uwaga: Firmy/start-upy zainteresowane prezentacją produktów VR/AR/MR podczas porannej sesji drugiego dnia konferencji prosimy o kontakt mailowy (htsummit@swps.edu.pl).
Formuła wydarzenia
HumanTech Summit odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ale część konferencji przeniesiemy do rzeczywistości wirtualnej. Pozwoli nam to jednocześnie na pokaz i dyskusję na temat możliwości współczesnych technologii immersyjnych.
Opłata za stacjonarny udział w konferencji wynosi 150 zł i pokrywa koszty cateringu oraz poczęstunku. Udział online jest bezpłatny.
Liczba miejsc dla uczestników stacjonarnych jest ograniczona do 200.
Uczestników konferencji zapraszamy także na wieczór integracyjny, który odbędzie się 9 grudnia. Koszt udziału w spotkaniu to 75 zł.
Wytyczne dotyczące prezentacji plakatowych: Prezentacje plakatowe mogą informować zarówno o trwających, jak i zakończonych badaniach lub o rozwijających się pomysłach. Plakaty powinny być wydrukowane w formacie portretowym i muszą zmieścić się na stojaku o wymiarach 180 cm x 120 cm (mogą być mniejsze niż podane wymiary). Zachęcamy, aby przekaz był zwięzły i wizualnie stymulujący. Warto rozważyć umieszczenie na plakacie kodu QR, który będzie linkował do cyfrowej wersji plakatu, protokołu badania, preprintu lub strony internetowej.
- Filozofia jako funkcja nauki. Nauka a filozofia w ujęciu Joachima Metallmanna - 28 listopada 2024
- Od Kopernika do kwantowej grawitacji. Debata Kopernikańska w Toruniu - 27 listopada 2024
- Czym jest to, co zwiemy nauką? Debata Kopernikańska w Krakowie - 26 listopada 2024