Szanowni Państwo,
Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na XIV Warsztaty Filozofii Przyrody, które odbędą się w Domu Pracy Twórczej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym w dniach 01 – 04 lipca 2021 r.
W czasie Warsztatów odbędzie się Krajowy Zjazd członków Sekcji Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Oprócz referatów plenarnych, zwyczajowych prezentacji wyników badań i publikacji, a także planów i działalności poszczególnych ośrodków przewidujemy punkt (lub część obrad) poświęcony śp. prof. UKSW dr. hab. Grzegorzowi Bugajakowi i prof. dr. hab. Markowi Szydłowskiemu, a także walne zgromadzenie i wybory nowego Zarządu Sekcji Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych PTF.
Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń zarówno biernego jak i czynnego uczestnictwa. Zachęcamy do prezentacji własnych badań, osiągnięć, publikacji, grantów z zakresu filozofii przyrody i filozofii nauk przyrodniczych. Można zgłaszać 20 minutowe wystąpienia. Zapewniamy twórczą atmosferę dyskusji i inspirującą wymianę poglądów.
Opłaty
- pełne uczestnictwo – 450 PLN
- uczestnictwo bez noclegu – 250 PLN
- emeryci – członkowie Sekcji FPiNP PTF (pełne uczestnictwo) – 250 PLN
Terminy rejestracji i wpłat
- do poniedziałku 7 czerwca 2021 r. w przypadku uczestnictwa czynnego (ze zgłoszeniem wystąpienia),
- do poniedziałku 14 czerwca 2021 r. w przypadku uczestnictwa biernego (bez wystąpienia)
- termin wpłat – do dnia 25 czerwca 2021 r.
- Szczegółowy program Warsztatów wraz z tytułami i streszczeniami wystąpień oraz listą P.T. Uczestników zostanie opublikowany 21 czerwca 2021 r.
Spływ kajakowy fragmentem Małopolskiego Przełomu Wisły
- We czwartek, 1 lipca 2021 r. zapraszamy Państwa na 4-5 godzinny Spływ kajakowy fragmentem Małopolskiego Przełomu Wisły. Start spływu przewidujemy na godz. 11.00.
Małopolski Przełom Wisły to 82 kilometrowy odcinek od Zawichostu po Puławy. Królowa polskich rzek przebija się tu przez pas Wyżyn Środkowopolskich stosunkowo wąską doliną, której szerokość w niektórych miejscach wynosi 1,5 km, a głębokość – mierzona wysokością zboczy wznoszących się nad poziom rzeki – 90 m. Przełom Wisły osiąga swój najwęższy i najgłębszy, a zarazem najbardziej malowniczy punkt w okolicach Kazimierza Dolnego i właśnie tym fragmentem przełomu zamierzamy popłynąć.
-
- Propozycja spływu jest rozwinięciem inicjatywy, która pojawiła się podczas XIII Warsztatów Filozofii Przyrody w 2019 r.
- Fizyka a doświadczenie potoczne – Andrzej Łukasik - 16 grudnia 2024
- Koncepcja nauki Philipa Kitchera – Anna Starościc - 6 grudnia 2024
- Od Kopernika do kwantowej grawitacji. Debata Kopernikańska w Toruniu - 5 grudnia 2024